Jak KalorickéTabulky.cz fungují? | Kalorické tabulky

Jídelníček

Jídelníček vám snadno umožní ukládat veškeré snědené potraviny a provedené aktivity. V průběhu dne sčítá energetickou hodnotu snědených potravin a odečítá vydanou energii při různých aktivitách. Takto vám pomůže v detailním sledování vaší každodenní energetické bilance.

Pokud přijatá energie převyšuje energii vydanou, přibýváte na váze, pokud naopak - hubnete. K vydané energii je potřeba započítat i takzvaný bazální metabolismus, což je energie, kterou vaše tělo spotřebuje za den v klidovém stavu, i když nic neděláte.

Mezi zmíněné aktivity automaticky zařazujeme aktivitu „trávení“. Tu počítáme jako 10 % energie ze snědených potravin v daný den.

Jak začít?

Začít můžete otevřením stránky s jídelníčkem, kde budete vkládat vámi snědené potraviny a uskutečněné aktivity.

Přidání potraviny do jídelníčku

Pro zapsání potraviny do jídelníčku vyberte denní jídlo, např. Snídaně. Poté vyberte způsob, kterým vyhledáte danou potravinu.

= Vyhledávání
= Oblíbené
= Uložená jídla
= Skenovat čar. kód
= Vlastní hodnoty

V následujícím kroku již zbývá pouze volba počtu kusů a jednotky. Po kliknutí na tlačítko „Přidej“ bude potravina započtena.

Přidáni aktivity do jídelníčku

Aktivitu přidáte do jídelníčku stejným způsobem jako potravinu výše. Pro vyhledání klikněte dole pod denními jídly na pole Aktivity a volte způsob, jakým aktivitu vyhledáte.

= Vyhledávání
= Oblíbené
= Vlastní hodnoty

V následujícím kroku již zbývá pouze volba doby trvání aktivity.

Co když potravina nebo aktivita nebyla nalezena?

Pokud vámi hledané potraviny nebo aktivity nejsou v naší databázi a znáte jejich energetickou hodnotu, jednoduše je můžete do databáze sami přidat v těchto formulářích:

Druhou možností je přidat do jídelníčku pouze konkrétní kalorickou hodnotu potraviny nebo výši spotřebované energie. V jídelníčku při přidávání zvolte ikonu vlastní hodnoty , vyplňte formulář a stiskněte tlačítko „Přidej“.

Proč se registrovat?

Registrací získá uživatel přístup k dalším funkcím aplikace KalorickeTabulky.cz. Registrovaný uživatel má tyto výhody:

Oblíbené potraviny / aktivity

Potravinu nebo aktivitu si přidáte mezi vaše oblíbené např. ve výsledcích vyhledávání kliknutím na ikonu hvězdičky. Takto označené potraviny a aktivity naleznete po stisknutí ikony hvězdičky v horním panelu aplikace.

Sestavení jídel

Sestavení jídel je dostupné pouze ve webové verzi na adrese www.kaloricketabulky.cz

Pravidelné aktivity

Pokud pravidelně sportujete, uložte si tyto činnosti na stránce „Nastavení“ v záložce „Pravidelné aktivity“. Tyto aktivity se vám budou automaticky vyplňovat ke konkrétnímu dni do jídelníčku a o jejich přidávání se již nemusíte starat.