šunka krůtí, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

šunka krůtí

Množství:
X

Energie: 63,5 kJ
Kalorie: 15,18 kcal
Jednotka: 1x plátek (15 g)
Kategorie: Uzeniny a paštiky
Bílkoviny: 2,711 g
Sacharidy: 0,458 g
   Z toho cukry: 0,043 g
Tuky: 0,263 g
   Z toho nasycené mastné kyseliny: 0,006 g
   Transmastné kyseliny: 0 g
   Cholesterol: 1,44 mg
Vláknina: 0,004 g
Sodík: -
Vápník: 6,114 mg
GI: -

Obsah potraviny:

podle podílu, obsahu a kvality jednotlivých surovin se odvíjí i obsah výsledného produktu. Vše závisí také na postupu výroby a šetrnosti zpracování. Obecně lze říci, že krůtí šunka obsahuje různý podíl krůtího masa, vodu a sůl. Většinou se přidávají i některé z dalších ingrediencí, jako například želírující látky, bramborový škrob, dextróza, glukózový sirup, látky zvýrazňující chuť a vůni, antioxidanty aj.

Vliv na zdraví:

průmyslově vyráběné uzeniny (i krůtí šunka) bývají zdrojem většího množství soli, někdy i tuků a nežádoucích přídatných látek. Pokud máte vysoký krevní tlak nebo držíte redukční či jinou dietu, dávejte si proto při výběru produktu pozor na vhodnost právě pro vaši dietu.

Praktické rady:

při výběru krůtí šunky se řiďte množstvím masa (čím více, tím lépe) a sledujte také obsah soli (čím méně, tím lépe). Pokud je ve složení výrobku uvedeno mnoho dalších ingrediencí (zejména konzervanty, barviva, stabilizátory a další látky, které tam nemají co dělat), poohlédněte se po zdravějším výrobku nebo si šunku připravte doma.