řecký jogurt bílý 5% tuku Milko, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

řecký jogurt bílý 5% tuku Milko

Množství:
X

Energie: 583,8 kJ
Kalorie: 139,53 kcal
Jednotka: 1x kelímek (140 g)
Kategorie: Jogurty
Značka: Milko
Bílkoviny: 11,76 g
Sacharidy: 6,44 g
   Z toho cukry: 6,16 g
Tuky: 7,42 g
   Z toho nasycené mastné kyseliny: 4,9 g
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: -
Sodík: -
Vápník: -
GI: -

Obsah potraviny:

 Řecký jogurt bílý Milko je hustý jogurt z mléka, jogurtové kultury s bifidobacterium BB-12.
Jogurt je dobrým zdrojem vápníku a vitamínu D. Má vysoký obsah bílkovin, jež jsou důležitou součástí zdravé výživy a je tak skvělé jídlo pro prodloužení doby sytosti. Mezi další látky patří fluor, fosfor a vitamín A nebo vitamíny ze skupiny B (B2, B9, B12). Obsahují hodné bakterie chránící střevo.

Vliv na zdraví:

 Vitamín D a vápník je důležitý pro udržování silných kostí a zdravých zubů. Bílkoviny poskytují tělu esenciální aminokyseliny potřebné k budování svalové hmoty a dalších struktur. Hodné bakterie mohou příznivě působit na zácpu, průjem, zánětlivé střevní nemoci nebo syndromy, infekci pylori, a dokonce na nesnášenlivost laktózy. Konzumace jogurtů je spojena se sníženým rizikem rakoviny tlustého střeva, protože konzumace této potraviny je prospěšná pro zlepšení imunitní odezvy.

Praktické rady:

 Dá se využít i v domácí kosmetice, můžeme si z něho vytvořit čistící pleťové mléko, v létě ho použijeme jako zklidňující krém po opalování nebo obohatíme vlasy hydratační vlasovou maskou.
Řecký jogurt využijte i v kuchyni, výborný je s medem a ořechy, připravite z něho mléčnou rýži, zdravý ovocný pohár, pomazánky nebo tzatziki.