Můj skyr bílý Milko, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

Můj skyr bílý Milko

Množství:
X

Energie: 392 kJ
Kalorie: 93,69 kcal
Jednotka: 1x 140g
Kategorie: Jogurty
Značka: Milko
Bílkoviny: 16,8 g
Sacharidy: 5,6 g
   Z toho cukry: 5,6 g
Tuky: 0,420 g
   Z toho nasycené mastné kyseliny: 0,280 g
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: -
Sodík: -
Vápník: 161 mg
GI: -

Obsah potraviny:

  Jogurt Můj Skyr od Milka se vyrábí z mléka, mlékárenské kultury a živé jogurtové kultury Bifidobacterium BB-12.
Je dobrým zdrojem vápníku a vitamínu D. Má vysoký obsah bílkovin, jež jsou důležitou součástí zdravé výživy a je tak skvělé jídlo pro prodloužení doby sytosti. Mezi další látky patří fluor, fosfor a vitamín A nebo vitamíny ze skupiny B (B2, B9, B12). Obsahují hodné bakterie chránící střevo.

Vliv na zdraví:

    Vitamín D a vápník je důležitý pro udržování silných kostí a zdravých zubů. Bílkoviny poskytují tělu esenciální aminokyseliny potřebné k budování svalové hmoty a dalších struktur. Hodné bakterie mohou příznivě působit na zácpu, průjem, zánětlivé střevní nemoci nebo syndromy, infekci pylori, a dokonce na nesnášenlivost laktózy. Konzumace jogurtů je spojena se sníženým rizikem rakoviny tlustého střeva, protože konzumace této potraviny je prospěšná pro zlepšení imunitní odezvy.

Praktické rady:

     Jogurt si můžete doma vyrobit sami a vyhnete se tak přítomnosti přídatných látek. Budete přesně vědět, co obsahuje a jak je čerstvý. Domácí jogurt vyjde dokonce levněji než kupovaný. Potřebujeme k tomu čerstvé mléko a bakterie z ověřeného kvalitního jogurtu. Jednodušší je příprava v jogurtovači, protože je potřeba udržet teplotu potřebnou k pomnožení bakterií, ale s trochou štěstí to jde i bez něho.