Olomoucké tvarůžky A.W., energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

Olomoucké tvarůžky A.W.

Množství:
X

Energie: 167,71 kJ
Kalorie: 40,08 kcal
Jednotka: 1x kus (31 g)
Kategorie: Sýry měkké a tvrdé
Značka: A.W.
Čárový kód: 85905672
Bílkoviny: 8,68 g
Sacharidy: 0,806 g
   Z toho cukry: 0,806 g
Tuky: 0,155 g
   Z toho nasycené mastné kyseliny: 0,062 g
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: -
Sodík: 0,620 g
Vápník: 61,07 mg
GI: -

Obsah potraviny:

jedná se o zrající sýr, který vyniká zejména svým vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuku. Najdeme zde ale také velké množství soli.

Základem pro výrobu olomouckých tvarůžků je odstředěné mléko.

Vliv na zdraví:

Olomoucké tvarůžky obsahují velké množství soli (max. 5,5 %), což v praxi znamená, že konzumací 100 g tohoto sýru přesáhnete doporučenou denní dávku soli pro dospělou osobu. Proto se tento sýr hodí spíše pro jedince zdravé. Naopak není vhodný zejména pro lidi s vysokým krevním tlakem či pro pacienty s ledvinovými potížemi.

Vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuku ocení zejména lidé redukující svou hmotnost a kulturisté. I ti by však měli pamatovat na vysoký obsah soli, který zatěžuje ledviny a způsobuje otoky. Tvarůžky proto konzumujte s mírou.

Praktické rady:

pokud se o tomto sýru chcete dozvědět více, můžete navštívit Muzeum Olomouckých tvarůžků přímo v prostorách původní výrobny v Lošticích.

V nedaleké podnikové prodejně v Lošticích lze poté nakoupit kompletní sortiment a to včetně tvarůžkových specialit.

Pokud chcete něco opravdu extra, jistě vás zaujme také Tvarůžková cukrárna, která nabízí řadu sladce se tvářících, ale slaně chutnajících dobrot.

Na trhu je možné dostat i ochucené druhy tvarůžků (červená paprika, zelený pepř, kmín, česnek či restovaná cibulka) a to v různých tvarech.