Staropramen světlý 3,9%, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

Staropramen světlý 3,9%

Množství:
X

Energie: 655 kJ
Kalorie: 156,55 kcal
Jednotka: 1x 500 ml
Kategorie: Nápoje alkoholické
Značka: Staropramen
Bílkoviny: 1,5 g
Sacharidy: 10,5 g
   Z toho cukry: -
Tuky: 0 g
   Z toho nasycené mastné kyseliny: -
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: -
Sodík: -
Vápník: 45 mg
GI: -

Obsah potraviny:

V jednom litru piva najdeme asi 200 mg biologicky aktivních látek. Přítomno je zde množství minerálů - kromě draslíku a sodíku, které jsou zde v příznivém poměru, také chloridy, vápník, fosfor a křemík. Z vitamínů mají význam zejména vitamíny skupiny B.

Vliv na zdraví:

Vitamíny skupiny B jsou důležité pro řadu metabolických procesů v těle (metabolismus sacharidů, lipidů i aminokyselin) či správnou funkci nervové soustavy. Příznivé účinky pití piva na lidský organismus je možné pozorovat při jeho umírněné spotřebě, kdy nepřevažují negativní účinky alkoholu. Pivo obsahuje hořké chmelové látky, které mají pozitivní vliv na sekreci žluči, jež přímo podporuje trávení. Zároveň ale výrazně podporuje chuť k jídlu, což může vést při nestřídmé konzumaci pokrmů (i piva) k nárůstu hmotnosti. Dále se uvádí, že konzumace piva podporuje dobrou náladu, má příznivé účinky na krevní oběh a obsažené flavonoidy dávají pivu také antioxidační a léčebně preventivní účinek. Na druhou stranu může pivo podporovat vznik závislosti na alkoholu nebo spolupůsobit na vznik nadváhy či obezity.

Praktické rady:

Pivo je výborný nápoj pro utišení žízně zejména po sportu. Raději ale volte pivo bez obsahu alkoholu. Doplnění tekutin ve formě nealkoholického piva je možná lepší, než kdejaký iontový nápoj. Mimo to zpravidla ušetříte i nějakou tu korunu.