red jonaprince jablko, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

red jonaprince jablko

Množství:
X

Energie: 289 kJ
Kalorie: 69,07 kcal
Jednotka: 1x 100g
Kategorie: Ovoce čerstvé
Značka: Tesco
Čárový kód: 8591189962712
Bílkoviny: 0,300 g
Sacharidy: 14 g
   Z toho cukry: 10 g
Tuky: 0,100 g
   Z toho nasycené mastné kyseliny: 0,100 g
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: 5,8 g
Sodík: -
Vápník: -
GI: -

Obsah potraviny:

Jablko red jonaprince má středně velké až velké výrazně červeně zabarvené plody. 
Více než 84 % tvoří voda. Má velmi nízký obsah kalorií a tuku. Najdeme v něm velké množství sacharidů, mnoho cenných vitamínů (hlavně C, vitamín A a B6), minerálů (draslík, vápník, hořčík, ...), vlákniny a antioxidantů.

Vliv na zdraví:

   Díky vysokému obsahu vody a ovocných kyselin osvěží celé tělo. Vláknina je důležitá při trávení, kyselá jablka podporují činnost střev při zácpě, sladká pomáhají při průjmu. Působí preventivně proti rakovině tlustého střeva, snižují riziko kardiovaskulárních chorob, upravují krevní tlak a hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Doporučují se při chřipce, nachlazení, horečce a kašli. Jsou skvělé na podporu funkce imunitního systému, nervové soustavy, pomáhají při chudokrevnosti, ledvinových nebo žlučníkových kamenech a zlepšují stav zubů a dásní.

Praktické rady:

   Doporučuje se jablko vydrhnout horkou vodou, abychom povrch zbavili nečistot a pesticidů. Nejlepší je nakupovat od pěstitelů, kteří jablka neošetřují chemicky.
Protože se mnoho cenných vitamínů a vlákniny nachází těsně pod slupkou, je lepší jablko neloupat. 
Při skladování jablek je důležitá správná teplota od dvou do čtyř stupňu a vlhkost kolem 80%. Aby vydržely ještě déle, zkuste nasušit křížaly, zavařte do sklenic nebo uvařte kompot.