víno bílé polosuché, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

víno bílé polosuché

Množství:
X

Energie: 312 kJ
Kalorie: 74,57 kcal
Jednotka: 1x 1 dl (100 ml)
Kategorie: Nápoje alkoholické
Bílkoviny: 0,100 g
Sacharidy: 3 g
   Z toho cukry: 1 g
Tuky: -
   Z toho nasycené mastné kyseliny: -
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: -
Sodík: -
Vápník: -
GI: -

Obsah potraviny:

obsah vitamínů v nápoji se liší podle jednotlivých odrůd vína a je ovlivněn technologickým postupem výroby. Nejvíce jsou zastoupeny vitamíny skupiny B. Obsah minerálních látek ve víně je ovlivněn půdními podmínkami a zvolenou výrobní technologií nápoje. Obecně se obsah těchto látek pohybuje v rozmezí 3 – 5 mg na litr nápoje. Největší zastoupení má draslík, vápník a hořčík, dále zde najdeme fosfor, železo, mangan a řadu stopových prvků.

Polosuché víno je takové, které má podíl zbytkového nezkvašeného cukru do 12 g na jeden litr.

Vliv na zdraví:

některé studie uvádějí, že pravidelné pití vína (asi 5x týdně – pro ženy po 2 dcl, pro muže po 4 dcl) má příznivé zdravotní účinky na kardiovaskulární systém, působí preventivně proti vzniku cukrovky a díky obsahu fenolů má též protirakovinný účinek. Vitamíny skupiny B pomáhají správné funkci srdce či nervové soustavy, účastní se přeměny sacharidů, bílkovin a tuků, udržují dobrý stav pokožky, zvyšují imunitu, pomáhají léčbě chudokrevnosti, omezují únavu aj.

Praktické rady:

pokud si nevíte rady s výběrem vhodného vína, určitě se obraťte na specializovanou prodejnu, kde vám vyškolený personál nejen dobře poradí, ale nabídnou i malou ochutnávku.

Jestliže držíte redukční dietu a chcete si dopřát skleničku vína, volte raději víno suché, které má nejnižší obsah zbytkového nezkvašeného cukru.