Zelený čaj BIO, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

Zelený čaj BIO

Množství:
X

Energie: 0 kJ
Kalorie: 0 kcal
Jednotka: 1x 300ml
Kategorie: Nápoje nealkoholické
Značka: Bio
Bílkoviny: -
Sacharidy: -
   Z toho cukry: -
Tuky: -
   Z toho nasycené mastné kyseliny: -
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: -
Sodík: -
Vápník: -
GI: -

Obsah potraviny:

zelený čaj se vyrábí ze zavadlých svinutých čajových lístků, které se nechají vyschnout. Obsahuje vitamíny B a C a třísloviny, díky kterým má trpkou chuť. Je to výborný zdroj antioxidantů, katechinů, polyfenolů a L-Theaninu.

Vliv na zdraví:

podle některých zdrojů pomáhá pravidelné popíjení kvalitního zeleného čaje hubnutí tím, že zvyšuje energetický výdej organismu.

Konzumace zeleného čaje je podle japonské vědecké studie z roku 2006 spojená se snížením úmrtnosti zapříčiněným rakovinou.

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají v boji proti volným radikálům (omezování oxidace těla). Katechiny neboli katechinové třísloviny jsou přírodní látky trpké až nahořklé chuti, které mají stejné účinky, jako antioxidanty.

Polyfenoly pomáhají se zažívacími potížemi a při zástavě krvácení.

L-Theaninu jsou připisovány pozitivní účinky vedoucí k biologické harmonii organismu, normalizaci kvality spánku a celkové relaxaci.

Praktické rady:

pokud si chcete připravit opravdu kvalitní zelený čaj, raději než čaje sáčkové, volte sypané produkty ze specializovaného obchodu s čajem. Výhodou je i to, že vám tamní personál zpravidla i dobře a ochotně poradí s výběrem čaje podle vaší chuti.