jogurt bílý vesnický 2,5% tuku Pilos, energie v kj, kalorie | KalorickéTabulky.cz

jogurt bílý vesnický 2,5% tuku Pilos

Množství:
X

Energie: 317,5 kJ
Kalorie: 75,88 kcal
Jednotka: 1x kus (125 g)
Kategorie: Jogurty
Značka: Pilos
Bílkoviny: 5,375 g
Sacharidy: 6,5 g
   Z toho cukry: 6,5 g
Tuky: 3,125 g
   Z toho nasycené mastné kyseliny: 1,875 g
   Transmastné kyseliny: -
   Cholesterol: -
Vláknina: -
Sodík: -
Vápník: -
GI: -

Obsah potraviny:

Jogurt bílý vesnický obsahuje 2,5% tuku. Jogurt je dobrým zdrojem vápníku a vitamínu D. Má vysoký obsah bílkovin, jež jsou důležitou součástí zdravé výživy a je tak skvělé jídlo pro prodloužení doby sytosti. Mezi další látky patří fluor, fosfor a vitamín A nebo vitamíny ze skupiny B (B2, B9, B12). Obsahují hodné bakterie chránící střevo. I když jogurt nějakou laktózu obsahuje, je často osobami s nesnášenlivostí laktózy lépe tolerován, než ostatní mléčné výrobky.

Vliv na zdraví:

Vitamín D a vápník je důležitý pro udržování silných kostí a zdravých zubů. Bílkoviny poskytují tělu esenciální aminokyseliny potřebné k budování svalové hmoty a dalších struktur. Hodné bakterie mohou příznivě působit na zácpu, průjem, zánětlivé střevní nemoci nebo syndromy, infekci pylori, a dokonce na nesnášenlivost laktózy. Konzumace jogurtů je spojena se sníženým rizikem rakoviny tlustého střeva, protože konzumace této potraviny je prospěšná pro zlepšení imunitní odezvy.

Praktické rady:

Dá se využít i v domácí kosmetice, můžeme si z něho vytvořit čistící pleťové mléko, v létě ho použijeme jako zklidňující krém po opalování nebo obohatíme vlasy hydratační vlasovou maskou.